Turniej Orlików E - Zaręba/Siekierczyn - 17.06.2017

W sobotę 17.06.2017 na Stadion LZS Zaręba w Siekierczynie był areną zmagań młodych piłkarzy w kategorii ,,Orlik’’ (rocznik 2006-2007 i młodsi) w Turnieju Okręgowym Orlików.  

Zespoły  7 osobowej (6 w polu + bramkarz) Organizatorem tego Turnieju był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze oraz kluby KS ,,Łużyce’’ Lubań wraz z miejscowy Ludowym Zespołem Sportowym Zaręba.

Uczestnikami  tych zawodów były zespoły MKS ,,Karkonosze’’, Jelenia Góra  ,,Olimpia’’ Kowary, ,, Nysa’’ Zgorzelec, ,,Granica’’ Bogatynia, KS ,,Łużyce’’ Lubań, LTS Leśna, KS ,,Talent’’ 2012 Bolesławiec, COMT 2012 Bolesławiec, AP Gryfów Śl. oraz UKS Pieńsk. 

Turniej ten był podsumowaniem sezonu 2016/2017 w wspomnianej kategorii  wiekowej. Intencją Turnieju było  propagowanie piłki nożnej dzieci bez  uwzględniana klasyfikacji końcowej. Wszyscy uczestnicy zostają potraktowani jako zwycięzcy natomiast wyróżniono wszystkie uczestniczące zespoły pucharami, medalami i dyplomami  z pośród uczestniczących zespołów trenerzy wybrali najlepszych zawodników turnieju.

Nagrodami były koszulki i piłki. Wyróżnienia otrzymali: Chwała Katarzyna ,,Granica’’ Bogatynia (bramkarka), Żak Jakub KS ,,Talent’’ 2012 Bolesławiec, Pietrzak Oliwer COMT 2012 Bolesławiec, Skrzydlewski Dawid ,,Olimpia’’ Kowary, Teske Bartosz LTS Leśna, Remian Borys ,,Granica’’ Bogatynia, Kowalczyk Aleksy UKS Pieńsk, Legucki Maciej MKS ,,Karkonosze’’ Jelenia Góra , Grabowski Bartosz ,, Nysa’’ Zgorzelec, Kazimierczak Patryk  KS ,,Łużyce’’ Lubań, Spiżewski Michał AP Gryfów Śl. Wysoczański Kacper ,,Olimpia’’ Kowary, Wojtusiak Piotr KS ,,Łużyce’’ Lubań oraz Kisiel Bartłomiej LTS Leśna.

Organizatorzy pragną tą drogą podziękować wszystkim uczestnikom za zacięte i  pełne emocji mecze. Za duży wkład przy jego organizacji panom:  Grzegorzowi Juszczykowki trenerowi KS ,,Łużyce’’ Lubań, Mieczysławowi Kutrowskiemu prezesowi LZS Zaręba oraz działaczom i sympatykom obu klubów. Wójtowi Gminy Siekierczyn panu Januszowi Niekraszowi za zaangażowanie  i podległym mu pracownikom tego urzędu za dobre przygotowanie obiektu do tej imprezy.

Mimo nieco chłodnej pogody dopisali sympatycy drużyn jak także miejscowi kibice.
Z ramienia O.Z.P.N  Jelenia Góra udział wzięli Pan Tadeusz Gawin- trener koordynator O.Z.P.N-u Jelenia Góra, pan Lucjan Powierski- sekretarz turnieju, Prezes  MKS ,,Karkonosze’’ Jelenia Góra pan Tomasz Kowalczyk ( członek Zarządu O.Z.P.N  J.Góra) oraz Mieczysławowi Kutrowskiemu- Prezes LZS Zaręba (członek Zarządu O.Z.P.N  J.Góra).

Uczestnicy:

Grupa I:                                             Grupa II:

1.Łużyce Lubań                                1. Granica Bogatynia

2. Nysa Zgorzelec                            2.LTS Leśna    

3.KS Talent 2012  Bolesławiec      3. Comt 2012 Bolesławiec        

4.Olimpia Kowary                           4.UKS Pieńsk

5.UKS AP Gryfów                            5.Karkonosze Jelenia Góra

Kolejność Gier:

Grupa I:                                                     Grupa II:

1. Łużyce Lubań- Nysa Zgorzelec      1:0   1. Granica Bogatynia - LTS Leśna                             1:0                                                           

2. KS Talent- Olimpia Kowary            2:0   2. Comt 2012 Bolesławiec - UKS Pieńsk                 3:1                       

3. Łużyce Lubań- AP Gryfów              0:0   3. Granica Bogatynia – Karkonosze                         1:3                    

4. Nysa Zgorzelec- KS Talent              0:0   4. LTS Leśna- Comt 2012 Bolesławiec                      2:0                                   

5. AP Gryfów - Olimpia Kowary        1:0   5. Karkonosze - UKS Pieńsk                                         4:0            

6. Łużyce Lubań- KS Talent                1:1   6. Granica Bogatynia – Comt 2012 Bolesławiec      0:2

7. Nysa Zgorzelec- Olimpia Kowary 2:0   7. LTS Leśna- UKS Pieńsk                                             2:0                      

8. AP Gryfów - KS Talent                   1:0   8. Karkonosze - Comt 2012 Bolesławiec                   0:0    

9. Łużyce Lubań- Olimpia Kowary    5:0  9. Granica Bogatynia – UKS Pieńsk                            1:0             

10. Nysa Zgorzelec- AP Gryfów        0:0  10. LTS Leśna- Karkonosze                                          1:1

Mecze o miejsca:

1 z gr. I –2 z gr. II    Łużyce Lubań- LTS Leśna                                  5:3

2 z gr. I –1 z gr. II    AP Gryfów - Karkonosze    JG                           1:1       

O 5 m   3  z gr. I –3 z gr. II  KS Talent –Comt Bolesławiec               3:1 (karne: 5:4)                 

O 7 m   4  z gr. I –4 z gr. II  Nysa Zgorzelec- Granica Bogatynia     3:0

O 9 m  5 z gr. I –5 z gr. II    Olimpia Kowary –UKS Pieńsk                 1:0

o 3 m Półfinał, przegrani z meczów /1,2/ LTS Leśna –Karkonosze JG   1:2                         

o 1 m Finał, zwycięzcy z meczów /1,2/ Łużyce Lubań- AP Gryfów        1:0

Kolejność Turnieju:

1. Łużyce Lubań                               

2. UKS AP Gryfów                           

3. LTS Leśna    

4. Karkonosze Jelenia Góra

5. KS Talent 2012  Bolesławiec      

6. Comt 2012 Bolesławiec        

7. Nysa Zgorzelec                            

8. Granica Bogatynia

9. Olimpia Kowary                           

10. UKS Pieńsk

Pliki do pobrania

Wszystkie prawa zastrzeżone - OPZN Jelenia Góra 2014

Realizacja - Lakre.pl