Foto relacja z turnieju Orlika - 12 kwietnia 2015 - Świerzawa

W dniu 12 kwietnia w Świerzawie odbył się turniej Orlika dla dzieci z rocznika 2004 i młodsi w ramach jeleniogórskich struktur OZPN.

Udział w turnieju wzięło 6 drużyn:
Pogoń Świerzawa, Karkonosze Jelenia Góra, (2 zespoły), Jeżów Sudecki, AP Chojnik Jelenia Góra oraz Piast Dziwiszów.

W wyniku sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play najlepiej zaprezentowała się pierwsza drużyna Karkonoszy Jelenia Góra, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce w turnieju zdobył Piast Dziwiszów a trzecie Letnik Jeżów Sudecki.

Dwie nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca - Bartosza Kamińskiego i bramkarza - Gracjana Zakrzewskiego powędrowały również do zawodników z Karkonoszy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Antonii Borzymowski z Piasta Dziwiszów.

Jesteśmy dalecy od tzw. punktomanii więc dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w turnieju.
Bardzo przyjemnie ogląda się młodych adeptów piłki nożnej. U dzieci najlepiej widać pełne zaangażowanie, chęć zdobywania bramek i radości z wygranych.

Najważniejsze to stale motywować dzieci do rozwoju piłkarskich umiejętności. Właśnie dzięki takim turniejom dzieci mają szanse porównać swoje umiejętności z rówieśnikami ale przede wszystkim spędzić miło i aktywnie czas wolny na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie.

Dziękuję drużynom za przyjazd oraz rodzicom za pomoc w organizacji turnieju - podziękował Jakub Jagiełło, Prezes KS Pogoń Świerzawa

Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali również od organizatora ciepły posiłek, wodę i owoce więc nikt głodny ze Świerzawy nie wyjechał.

Po zakończeniu turniejów, wyróżniające się zespoły z poszczególnych grup będą zaproszone na turniej finałowy, który organizował będzie Związek przy współpracy z klubami - powiedział Tadeusz Gawin, trener koordynator z OZPN Jelenia Góra.

Ze sportowym pozdrowieniem

Jakub Jagiełło, Prezes KS Pogoń Świerzawa

Wszystkie prawa zastrzeżone - OPZN Jelenia Góra 2014

Realizacja - Lakre.pl